Suplementować się czy nie?

Stoimy przed wielkim dylematem. Zastanawiamy się, czy połykać witaminy i minerały. Jeśli już tak, to czy przyjmować je osobno, a może w postaci jednej pastylki. Zdrowe odżywianie to kolejny dylemat. Co jeść, by rzeczywiście być pewnym, że to zdrowa dieta. A co, gdy planujemy regularne treningi? Zobaczmy.

 

Zalecany umiar

 

Na każdym suplemencie witaminowo-minerałowym znajdziemy informację, że jest on jedynie uzupełnieniem diety. Dlatego podstawą jest zdrowe odżywianie. Jeśli suplementy diety, to z umiarem. Bez przekraczania zalecanych dawek. Ponadto warto zasięgnąć porady lekarza w tej kwestii. Warto też wykonać badania, które potwierdzą, co jest naszemu organizmowi najbardziej wskazane, a co po prostu niekonieczne. Niedobory witamin i minerałów są tak samo niebezpieczne dla naszego zdrowia, co ich nadmiar. Zalecany jest więc umiar, a przede wszystkim zdrowy tryb życia.

 

A co, gdy uprawiamy sport?

 

Doświadczeni sportowcy dobrze wiedzą, że ich organizmowi potrzebne są dodatkowe porcje ważnych składników odżywczych. Korzystają więc z odżywek dla sportowców, których na rynku znajdziemy pod dostatkiem. Czym kierować się przy ich wyborze? Z całą pewnością rodzajem treningów, jakie podejmujemy. Inne odżywki będą potrzebne przy treningu wytrzymałościowym, inne w przypadku treningów na masę, na rzeźbę, jeszcze inne, gdy będzie to trening redukcyjny. Tu również warto skonsultować się z trenerem lub osobą doświadczoną w temacie znającą rodzaje odżywek.

Odżywki Wrocław – gymmaniak.pl

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*