Lęk przed operacją przepukliny

Wystarczająco dużo informacji możemy znaleźć w internecie na temat chorób, schorzeń i metod leczenia, by podjąć słuszną decyzję w przypadku swojego zdrowia. Lęk przed operacjami przepukliny to normalny objaw. Niemniej jednak można zminimalizować go, gdyż obok tradycyjnej operacji, mamy możliwość skorzystania z laparoskopowej metody. Zobaczmy…

 

Metoda małoinwazyjna

 

Laparoskopia to wiele korzyści dla pacjentów. Diagnoza – przepuklina nie musi być wyrokiem co do typowego zabiegu. Można skorzystać z operacji laparoskopowej, czyli małoinwazyjnej metody leczenia. Po pierwsze wiąże się ona z niewielkimi nacięciami podczas operacji i zdecydowanie mniejszym lękiem pacjentów. Dzięki laparoskopii pacjenci o wiele szybciej powracają do zdrowia. Operacja trwa znacznie krócej.

 

Operacja przepukliny a sport

 

Osoby, dla których sport odgrywa kluczową rolę w życiu, pytają, jak szybko będą mogli wrócić po zabiegu laparoskopowym do ćwiczeń. Można powiedzieć, że zdecydowanie szybciej niż w przypadku, gdyby miała mieć miejsce tradycyjna operacja. Ponadto zdecydowanie mniejsze jest ryzyko wznowienia przepukliny po powrocie do aktywności fizycznej. Niemniej jednak te kwestie należy potwierdzić u swojego lekarza, który wykonywał operację. Bardzo istotne jest korzystanie z badań kontrolnych, które są najdokładniejszym wyznacznikiem stanu zdrowia. Przeciwwskazań do uprawiania sportu po przebytej operacji przepukliny nie ma. Jednak decyzję musi potwierdzić lekarz prowadzący pacjenta.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*