Zarabianie przez internet. Czym są programy afiliacyjne?

Czy można zarabiać, nie robiąc nic? Nie do końca tak jest. Z całą pewnością potrzebny jest wkład pieniężny w domenę i hosting oraz dobry pomysł. Programy partnerskie zwane programami afiliacyjnymi opierają się na zasadzie współpracy pomiędzy właścicielem strony internetowej często bloga, a afiliantami, czyli reklamodawcami. Nie zapominajmy o najważniejszym, czyli klientach, którzy odwiedzają stronę, generują ruch. Masz ochotę zarabiać na takich programach? Czytaj dalej. To może być właśnie biznes dla Ciebie.

 

Najważniejsza grupa docelowa

 

Przed ostateczną decyzją należy ustalić grupę docelową, która będzie odwiedzała twoją witrynę, a tym samym może być zainteresowana oferowanymi na niej produktami czy usługami. Podpisanie umowy z pierwszym lepszym afiliantem nie jest zalecane. To musi być rozsądna decyzja, przemyślana pod kątem dziedziny, w której będziesz działać.

 

Kilka słów o zarobkach

 

Najrzadziej już stosowanym modelem wynagradzania jest CPM (płatność za 1000 wyświetleń jednostki reklamowej). Powszechnie stosowany jest model CPC, gdzie zarabiasz za unikalne kliknięcie w link lub baner reklamowy oraz przejście na stronę reklamodawcy. W przypadku modelu CPL prowizję otrzymujesz za wypełnienie formularza. Programy afiliacyjne wykorzystują jeszcze model CPS, czyli zapłatę określonego procentu od sprzedaży produktu. Istnieją jeszcze tzw. modele mieszane, w których Twoim zarobkiem może być procent od sprzedaży oraz wynagrodzenie za przejście na stronę reklamodawcy.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*