Chcesz wynająć auto dostawcze? O tym musisz pamiętać.

Przeprowadzki, remonty, przebudowa ogrodu to najczęstsze powody, dla których szukamy większego środka transportu. Jeśli potrzebujemy znaleźć rzetelną ofertę wynajmu aut dostawczych, warto wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę.

Ważne ile pali

 

Ekonomiczność auta obok ceny wynajmu to oczywista sprawa, o którą musimy zapytać. Jeśli planujemy pokonać krótki dystans to, ile pali samochód niekoniecznie będzie dla nas ważne. Niemniej jednak jeśli trasę będziemy musieli pokonać kilkukrotnie, a w dodatku będziemy chcieli przemieszczać się wynajętym samochodem jeszcze w innych sprawach – jego ekonomiczność będzie odgrywała szczególną rolę.

 

Wszystko w umowie

 

Umowa, którą będziemy podpisywać z firmą musi być dokładnie zrozumiana. Nie bójmy się pytać, jeśli któregoś z jej punktów nie rozumiemy. Zwracamy uwagę na każdą informację zawartą w umowie. Dotyczą one zwykle: czasu wynajmu, ceny oraz ograniczeń przestrzennych. Na całościowy koszt wynajmu auta dostawczego będzie składać się:

• model auta
• wielkość auta
• okres, na który wypożyczamy auto
• długość trasy, jaką będziemy musieli pokonać

 

Porównujemy oferty

 

Jak zresztą w każdej dziedzinie, nie podpisujemy umowy wynajmu auta z pierwszą lepszą z brzegu firmą. Porównujemy oferty po to, by wybrać najkorzystniejszą dla nas. Nie bójmy się pytać o rabaty, promocje itp. Nie zapominajmy zapytać o dodatkowe koszty, często ukryte. Dopiero wówczas będziemy mieli pełny obraz ofert usługodawców, z których możemy dokonać najlepszego wyboru pod kątem naszych oczekiwań, jak również kwestii finansowej.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*