Jachtem w rejs. Co warto wiedzieć?

Zacznijmy od tego, kiedy na taki rejs warto się wybrać. Zdecydowana większość osób szuka oszczędności, więc pod tym kątem podpowiadamy. Oprócz szczytowego sezonu, po wynajem jachtów w Chorwacji, warto udać się w czerwcu lub wrześniu. Wówczas oszczędności mamy gwarantowane.

 

Skipper do wynajęcia

 

Wraz z wynajęciem jachtu wynajmujemy skippera, czyli osobę, która pełni rolę kapitana. To bardzo ważne, by była to osoba doświadczona. Dlatego zanim zdecydujemy się na konkretny czarter, o firmie warto doczytać wszelkie informacje. W końcu chodzi o pełnię bezpieczeństwa.

 

Jakie są porty w Chorwacji?

 

Chorwacja znana jest z mocno rozbudowanej infrastruktury żeglarskiej. Portów nie brakuje. Jeśli więc porty, to z całą pewnością tawerny i restauracje, gdzie można zjeść posiłek. Jeśli chodzi o ceny, to niestety w kwestii żywności jest drożej niż w Polsce. Dlatego warto wyposażyć się w prowiant, a w restauracjach korzystać z ciepłych dań. Dla oszczędnych rozwiązaniem jest jest jacht z kuchenką.

 

Gdzie nocować?

 

W kwestii nocowania mamy trzy możliwości wyboru. To postój w porcie, przy boi lub na kotwicy, czyli na dziko. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie w czasie jednego rejsu ze wszystkich możliwości. Postój w porcie jest oczywiście najbardziej komfortowy. Mamy tu do dyspozycji restauracje, sanitariaty oraz sklepy. Niemniej jednak takie cumowanie jest najdroższe. Dlatego w czasie całego rejsu warto korzystać z innych form postoju, oszczędzając tym samym pieniądze, jak również zdobywają nowe doświadczenia na przyszłość.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*