Jakie są kosmetyczne zabiegi na trądzik?

Trądzik, czyli najbardziej powszechną choroba skóry, pojawia się w wieku około 13 lat i przez długie lata może być ogromnym problemem wpływającym na samoocenę chorego. Niestety nie zawsze pomoc lekarza dermatologa okazuje się skuteczna, tak samo jak wszelkiego rodzaju maści, kremy czy leki w postaci tabletek.Czasem warto jednak rozważyć wizytę u kosmetyczki, która wykona zabieg mający na celu poprawę stanu i wyglądu skóry, co z pewnością pozytywnie wpłynie na samopoczucie pacjenta.

Peeling kawitacyjny

Zabieg ten jest wskazany szczególnie dla skóry łojotokowej, która wyjątkowo wykazuje tendencje do wydzielania ogromnej ilości sebum, co w rezultacie skutkuje zatkaniem porów i powstaniem pryszczy. Nie jest zalecany jednak dla skóry, na której trądzik jest zaogniony i pokrywa spora powierzchnię, gdyż kawitacja mogłaby jedynie roznieść zarazki po całej twarzy. Peeling tego typu odbywa się poprzez delikatne oczyszczenie cery za pomocą fal ultradźwiękowych. Zabieg ten jest bezbolesny, a nawet przyjemny dla pacjenta. Pozostawia komfortowe uczucie czystej, odświeżonej cery, gdyż usuwa wszelkie zaskórniki.

Laserowe usuwanie trądziku

Na szczęście technologia oraz medycyn idą do przodu i wciąż proponują nam nowe rozwiązania i sposoby na różne problemy – między innymi na te z trądzikiem i stanem skóry. Takim nowoczesnym sposobem jest między innymi laser różnego typu. Istnieje kilka rodzajów tej metody, a jej efekty często są spektakularne. Skóra nie tylko zostaje oczyszczona z krost i wyprysków, ale także znikają wszelkie przebarwienia i zasinienia, a jej napięcie zostaje znacznie polepszone. Po takim zabiegu skóra jest wyraźnie i odczuwalnie gładka i przyjemna w dotyku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*