Broker, ( kto to, czym się różni od kuriera itp.)


Zapewne zauważyłeś jak potężną władzę na świecie zyskał Internet. Tak jak jeszcze kilka lat temu, było to źródło wiedzy, z którego nie wolno było korzystać w szkole, znajdowały się tam niewielkie ilości gier, które zwykle się zacinały gdyż komputery były stare, a social media dopiero zaczynały się rozwijać.

Dzisiaj wygląda to zupełnie inaczej. Teraz, wiedzy są tam potężne ilości, mamy mnóstwo gier od mniej do bardziej skomplikowanych, które doskonale radzą sobie na naszych płaskich i nowoczesnych komputerach. Co najlepsze, nie jest to już tylko zwykłe granie, ale staje się ono sposobem na życie, czy też praca zarobkową. Rozwijają się także bardzo szybko social media, które również opanowały każdego człowieka, bez względu na wiek czy pochodzenie. Nie mamy wiecznie na nic czasu, ponieważ większość go spędźmy z wirtualnymi przyjaciółmi zamiast odwiedzać tych z krwi i kości. Coraz więcej ludzi korzysta z Internetu w celach zarobkowych. Staje i to normalne, że kolega czy koleżanka pracują w domu, a zarabiają znacznie lepiej niż ktoś, kto każdego dnia jedzie do pracy i siedzi tam 8 godzin męcząc się z szefem, który niekiedy jest uciążliwy i wszystkich pogania. Więcej pracodawców, staje się bardziej elastycznymi, dzięki temu większa ilość ludzi, preferuje taki sposób zarabiania, gdyż nie muszą oni dojeżdżać do pracy, zaczynają, kiedy chcą mogą wstać 10 min wcześniej, napić się kawy i siadać do komputera w piżamach i nikt mu nic za to nie powie.

Pośrednik pomiędzy Tobą a przewoźnikiem

Taki właśnie zawód, który zwykle odbywa się przez Internet prowadzi właściciel sklepu internetowego. Korzysta on zwykle z usług brokera. Co to takiego i na jakiej zasadzie działa? Broker jest pośrednikiem pomiędzy klientami a dostawcą. Jego zadanie polega na przekazywaniu zleceń firmom kurierskim. Nie jest to jednak tak bez żadnego wytłumaczenia, gdyż zwykle podpisane są umowy z danymi kurierami. Co najlepsze, znacznie bardziej opłaca się sprzedawcy skorzystać z usług broker niż bezpośrednio, kuriera.

W przypadku, kiedy wysyłasz dużą ilość paczek, dużo bardziej opłaca się skorzystać z takich usług. Dzięki czemu i tak mamy zapewnioną dostawę przez kuriera, ale wynosi nas to taniej. Czym konkretnie różni się broker od kuriera? Przede wszystkim tym, że kurier dostarcza przesyłkę do domu klienta, a broker, tylko pośredniczy i przekazuje przesyłkę od nadawcy kurierowi. A więc broker nie zajmuje się sam dostarczaniem paczek.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane posty