Co sprawdzić przed zakupem używanego samochodu.Cz.1


Sprawdzenie używanego samochodu przed zakupem można dziś przeprowadzić w łatwy i szybki sposób korzystając z usług profesjonalnych ekspertów z firmy MotoControler. Wystarczy wysłanie formularza zamówienia, aby pracownicy firmy przystąpili do działania. Skontaktują się oni ze sprzedającym i po sprawdzeniu aktualności oferty i dostępności danego pojazdu dokonają jego oceny. Jakie elementy sprawdzane są podczas takiego przeglądu?

Dokumentacja pojazdu
Zadaniem eksperta jest między innymi dokładna weryfikacja dokumentów pojazdu. Dzięki wykonaniu dokumentacji fotograficznej możemy sami zapoznać się z historią pojazdu na podstawie jego najważniejszych dokumentów. Są one podstawą wprowadzenia do raportu pewnych podstawowych danych. O tym, jak ważna jest weryfikacja dokumentacji wiedzą przede wszystkim ci, którzy kupują auto sprowadzane zza granicy. Różne manipulacje przy dokumentach to ogromne pole do nadużyć dla oszustów sprzedających kradzione lub niesprawne technicznie samochody. Warto się przed nimi zabezpieczyć.

Karoseria
Jak po wyglądzie ludzkiej skóry jesteśmy w stanie ocenić wiek danego człowieka, tak karoseria samochodu mówi nam wiele o jego zużyciu i ewentualnych przygodach na drodze. Ekspert za pomocą specjalistycznego urządzenia dokonuje pomiaru grubości lakieru. Jeżeli lakier w pewnych miejscach jest grubszy, oznacza to, że były prowadzone prace lakiernicze np. ponowne lakierowanie. Sugeruje to oczywiście udział samochodu w wypadku czy kolizji, choć oczywiście stuprocentowej pewności nie daje. W trakcie przeglądu badane są także szczeliny miedzy poszczególnymi elementami karoserii. Nierówność szczelin mówią nam o tym, że jeden z elementów karoserii był wymieniany. Ostatnim elementem jest oświetlenie. Pracownik firmy kontroluje jego stan, działanie oraz uszkodzenia.

Szyby
Uszkodzenia szyb bocznych nie stanowią zbyt dużego problemu, jednak mogą stać się poważnym argumentem do obniżenia ceny pojazdu. Uszkodzenia szyby przedniej to znacznie poważniejsza sprawa. Będą postępować w czasie, zatem konieczna może okazać się wymiana szyby. Dlatego ekspert ogląda dokładnie wszystkie szyby pod kątem pęknięć, zarysowań, stłuczeń. Weryfikuje również oryginalność szyb. Na podstawie ich nazwy i kodu daty produkcji może w bardzo łatwy sposób stwierdzić, że dana szyba była wymieniana. Jeżeli dochodzą do tego niezgodności w grubości powłok lakieru zyskujemy pewność, że samochód brał udział w poważnym zdarzeniu drogowym.

Felgi i ogumienie
Następna ważna kwestia, która wymaga kontroli to stan felg i ogumienia. W raporcie znajdziemy, zatem dokładny opis felg oraz opon. Ekspert przeprowadza pomiar stopnia zużycia bieżnika. Każda opona zostaje zbadana w trzech miejscach. Daje nam to dokładny obraz stanu ogumienia. Poznajemy również nazwy producentów oraz kody daty produkcji.
Po przeprowadzeniu tak dokładnego badania auto właściwie przestaje mieć przed nami tajemnice. Dzięki ogromnemu doświadczeniu eksperci firmy MotoControler są w stanie wyłapać wszelkie usterki i uszkodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane posty