Co sprawdzić przed zakupem używanego samochodu. Cz.2


Do usług sprawdzania stanu pojazdu przed jego zakupem nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Usługi takie oferuje między innymi znana sieć ekspertów motoryzacyjnych MotoControler. Zamówienie przeglądu auta odbywa się drogą internetową poprzez wysłanie specjalnego formularza. Dalej działają już pracownicy firmy, którzy podejmują kontakt ze sprzedającym i umawiają się na spotkanie w celu dokonania skrupulatnej oceny samochodu. W poprzedniej części wspomnieliśmy o tak ważnych elementach oceny, jak dokumentacja pojazdu, karoseria, szyby oraz ogumienie i felgi. W tej części kolejne kluczowe aspekty weryfikowane w trakcie przeglądu:

Wnętrze pojazdu
Nagminną praktyka jest obecnie cofanie liczników i ingerencje w przebieg pojazdów. Wielu kupującym zależy na niskim przebiegu samochodu, więc oszuści samochodowi sprytnie wykorzystują ten fakt. Zużycie auta można jedna ocenić nie tylko na podstawie przebiegu. Wiele mówi o nim stan elementów znajdujących się we wnętrzu. W wyniku użytkowania samochodu pojawiają się przetarcia, zarysowania, przepalenia. Zadaniem eksperta jest znalezienie wszelkich takich mankamentów pojazdu. Pracownik firmy sprawdza również poprawność działania elektrycznych i mechanicznych elementów. Dzięki temu możemy uniknąć wysokich kosztów ich naprawy.

Kontrola silnika i bagażnik
To chyba jeden z ważniejszych punktów przeglądu. Ekspert kontroluje stan wybranych płynów eksploatacyjnych. Sprawdza również czy w komorze silnika i bagażnika nie dokonano napraw blacharskich. Pracownik firmy znajduje wszelkie wycieki płynów eksploatacyjnych i weryfikuję pracę silnika. Profesjonaliści są w stanie ocenić, czy silnik pracuje poprawnie na podstawie wydobywających się z niego dźwięków. W raporcie zaznaczone zostają wszelkie niepokojące odgłosy: stukanie, zgrzyty, nierówna praca silnika. Może pojawić się także zalecenie sprawdzenia silnika w warsztacie samochodowym.

Jazda próbna
Trudno byłoby o całościową ocenę stanu samochodu bez przeprowadzenia jazdy próbnej. W jej trakcie ekspert może ocenić pracę silnika, stan zawieszenia, sprzęgła oraz skrzyni biegów. Sprawdza także działanie układu wspomagania i układu hamulcowego. Bardzo ważna jest ocena poprawności toru jazdy i sprawności amortyzatorów. Podczas jazdy wychwytywanych jest wiele poważnych usterek, które trudno byłoby znaleźć w warsztacie.

Wykonanie zdjęć elementów pojazdu
Do raportu dołączona zostaje fotogaleria poszczególnych elementów pojazdu. Zdjęcia są bardzo dokładne i ujawniają wszelkie wykryte wady. Taka wizualizacja to ogromna pomoc przy dokonywaniu ostatecznej oceny stanu samochodu.
Ocena ekspertów firmy MotoControler zawsze przekazywana jest klientom w taki sposób, aby nawet samochodowy laik, zyskał podstawową wiedzę na temat danego pojazdu. W przypadku jakichkolwiek niejasności i wątpliwości klient może skontaktować się z pracownikiem dokonującym przeglądu i porozmawiać o przeprowadzonej kontroli.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane posty