Co sprawdzić przed zakupem używanego samochodu. Cz.3


Używane samochody cieszą się w Polsce ogromnym zainteresowaniem, przede wszystkim ze względu na ich korzystne ceny. Rośnie, zatem popularność usług związanych ze sprawdzaniem stanu pojazdu przed jego zakupem. Profesjonalna firma MotoControler proponuje swoim klientom dokładny przegląd wybranego samochodu. Po wysłaniu zgłoszenia za pośrednictwem formularza, eksperci firmy sprawdzają poszczególne elementy pojazdu i weryfikują jego stan. W poprzednich częściach pisaliśmy o kontroli: dokumentacji pojazdu, karoserii, szyb, ogumienia i felg, wnętrza pojazdu, komory silnika i bagażnika, jeździe próbnej oraz wykonaniu zdjęć poszczególnych części samochodu. Oto kolejne kwestie, które nie mogą zostać pominięte w trakcie przeglądu:

Podwozie
Zerknięcie pod spód samochodu to za mało, aby zyskać wiedzę na temat stanu podwozia. Konieczne jest sprawdzenie samochodu w warsztacie lub na stacji kontroli pojazdów. Tylko w takich miejscach ekspert może ocenić poszczególne elementy zawieszenia, uszczelki, układ wydechowy, osłony oraz przewody hamulcowe. W trakcie badania wychodzą na jaw wszelkie luzy i wycieki płynów. Bardzo ważna jest weryfikacja stanu płyty podłogowej oraz progów.

Komputer diagnostyczny
Podpięcie samochodu pod komputer diagnostyczny daje pełen obraz błędów silnika. Ujawnione zostają również wszelkie ingerencje w przebieg pojazdu. Jeżeli licznik został cofnięty diagnoza to z pewnością wykaże. Pojawiające się błędy sugerować mogą bardzo poważne usterki silnika oraz jego osprzętu: alternatora, rozrusznika oraz wtryskiwaczy.
 

Rozkodowanie numeru VIN
Do głównego raportu firma MotoControler dołącza raport dodatkowy, w którym następuje rozkodowanie numeru VIN. To cały zestaw przydatnych informacji na temat samochodu. Możemy poznać jego parametry, w zależności od informacji zamieszczonych przez producenta. Uzyskujemy dostęp do listy przeglądów w Stacjach Kontroli Pojazdów oraz dane na temat przebiegów. Będziemy mogli również przekonać się czy numer VIN samochodu był już sprawdzany i kiedy miało to miejsce. W raporcie znajdą się także dane producenta oraz opcje wyposażenia pojazdu.

Sprawdzenie obecności pojazdu w europejskich bazach danych pojazdów skradzionych
Eksperci firmy MotoControler wskażą nam także obecność pojazdu w bazach danych samochodów skradzionych i poszukiwanych większości europejskich krajów. To bardzo ważne w przypadku zakupu samochodów kupowanych za granicą. Ryzyko kupienia auta pochodzącego z nielegalnych źródeł jest spore. Musimy mieć świadomość, że jako nabywca pojazdu musimy dochować ogromnej staranności sprawdzając czy auto nie jest kradzione.

Subiektywna ocena pracownika MotoControler zostanie przekazana w formie raportu drogą elektroniczną. To ogromne ułatwienie dla klientów, którzy w zasadzie nie muszą podejmować żadnych działań związanych z kontrolą pojazdu, poza jej zleceniem. Informacje zawarte w raporcie są szczegółowe, jednak ich zrozumienie, nawet przez laika samochodowego, nie sprawia trudności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane posty