Paczka nie dla kuriera – czego nie wyślemy kurierem


Nie znajdziemy osoby, która w dzisiejszych czasach nie posiada Internetu czy jest on na komputerze czy na telefonie, to każdy go ma i potrafi z niego korzystać. Jest on potrzebny nie tylko do rozrywki, choć najczęściej właśnie do tego go włączamy. Najczęściej małe dzieci grają w domu w gry, malują na różnych stronach lub tez oglądają bajki.

Nawet małe brzdące potrafią sobie włączyć na telefonie mamy ulubione piosenkę z sieci czy odcinek bajki. Mimo iż, niekiedy nie mają one non stop do czynienia z telefonami czy komputerami to uczą się bardzo szybko. W przypadku osób, które w dobie Internetu się nie urodziły, jego obsługa może sprawiać nieco więcej kłopotów. Jednak coraz więcej osób zaczyna już się oswajać z nowoczesnymi technologiami. Duża część, zajęła się także biznesem w Internecie. O co konkretnie chodzi? Oczywiście o sprzedaż towarów i usług, co stało się ostatnimi czasy bardzo popularne.

Pakowanie paczki

Sprzedając przez Internet, z pewnością posiadasz usługę doręczania paczki do klienta. Jeśli nie byłoby takiej możliwości, to sklep w sieci nie miałby sensu. Najlepszym wyjściem jest posiadanie możliwości wysłania paczki przez kuriera. Jest to najczęściej wybierana forma wysyłki, więc jeśli masz duże rzeczy na stanie to nie potrzebujesz innego dostawcy.

Jednak mając już możliwość wysłania towaru do klienta przy pomocy kuriera, musisz wiedzieć jak taką paczkę zapakować, ponieważ jeśli zrobisz to źle, to kurier jej nie przyjmie. Jak więc pakujemy? Przede wszystkim kupujemy kartony, które będą miały odpowiedni rozmiar. Nie mogą one być ani za duże, ani za małe. Wysyłając towar, musimy wiedzieć, że zawartość nie może się stykać ze ścianami kartonu. Jeśli taka sytuacja się zdarzy, to nasza przesyłka może się uszkodzić. Jednak przesuwać się po wnętrzu katonów także nie powinna, gdyż wtedy ma za dużo miejsca. Najlepiej jest znaleźć taki rozmiar, który pozwoli na zabezpieczenie boków, bez upychania na siłę, ale też bez możliwości przemieszczania się. Czego użyć do zabezpieczenia przedmiotów? Najlepszy jest styropian, ponieważ jest lekki i elastyczny.

Nieodpowiednia zawartość

Czego jeszcze nie wyślemy kurierem? Przede wszystkim zwierząt. Jeśli sprzedajemy, węże, pająki, świnki morskie czy szczury to pamiętajmy, że nie mamy możliwości wysłania ich kurierem. W takim przypadku, musi to być także kurier, ale specjalny, który dostarcza przesyłkę w ciągu 24 godzin. Jednak nim wyślemy tylko owady oraz ptaki, które są nieduże.

Nie mamy także możliwości wysłania paczki, której pudełko jest mokre, wystaje zawartość czy też jest niedbale zapakowana, co grozi wypadnięciem przedmiotów w środku. Nie wolno nam także wysyłać broni, narkotyków oraz towarów, które są w Polsce nielegalne.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane posty