Praca kuriera nie taka łatwa (czy warto być kurierem, minusy i plusy pracy)


Każdy z nas wykonuje jakąś pracę. Wiadomo, że w przypadku bezrobotnych akurat tej kwestii brak, ale większość ludzi zajmuje się zarabianiem pieniędzy, gdyż muszą utrzymać rodzinę. A nawet, jeśli mają tylko siebie na głowie, to przecież trzeba gdzieś mieszkać i z czegoś żyć.

Pracę zwykle zaczynamy wtedy, kiedy jesteśmy pełnoletni. Wcześniej niestety pracy zarobkowej podjąć nie możemy, nawet, jeśli byśmy chcieli – no chyba, że u rodziny, koszenie trawników, odśnieżanie podjazdu itp. są to jednak bardzo drobne zarobki i wystarczają tylko na drobiazgi. Największy problem z pracą maja studenci, gdyż nie ma wtedy zbyt dużo czasu, a pieniądze są potrzebne, dlatego, wykonują oni prace dorywcze, na pół etatu lub jeśli wybrali naukę w systemie niestacjonarnym, to na cały etat. W przypadku, kiedy właśnie w ten sposób studiujemy, znalezienie pracy jest znacznie łatwiejsze, ponieważ z racji statusu studenta, mniej musi za nas odprowadzać kosztów dla państwa. To, jaka prace podejmiemy zależy zwykle od nas. Dopóki mamy na utrzymaniu tylko siebie, to możemy sobie pogrymasić. Znacznie gorzej jest, kiedy trzeba brać, co dają, ponieważ trzeba nakarmić i ubrać dzieci, a także opłacić rachunki i czynsz. Dlatego, pracę jest lepiej zacząć jak najwcześniej, aby być obeznanym w rynku, a później łatwiej będzie podjąć zawód różnego rodzaju, jeśli będziemy umieć wiele rzeczy.

Dobre i złe wybory

Zapewne nie raz zamawiałeś jakąś przesyłkę kurierem. Wiesz jak wyglądają tacy panowie, a raczej, w co są ubrani, ponieważ ciężko szczerze mówiąc jest ich odróżnić od siebie. Zastanawiałeś się nad podjęciem tego typu pracy? Gdzie znajdziesz najlepsze informacje na temat takiej pracy? Oczywiście u źródła, czyli od kuriera. Możesz się go zapytać jak wygląda jego praca, ale licz się z tym, że każdy ma inny gust. A więc omówmy plusy i minusy takiego zarobku.

Oczywiście, bardzo fajne jest to, że w tym przypadku praca jest między ludźmi, więc nie ma mowy o samotności. Dodatkowo, ciągle się ruszasz, więc jeśli doskwiera Ci nadwaga, to możesz zrzucić kilka kilo. Co więcej, podczas rozwożenia paczek, musisz się naprawdę śpieszyć, a co za tym idzie, czas dużo szybciej mija, ponieważ w tym przypadku jest on Twoim wrogiem.

Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że w większość firm, to Ty musisz sobie kupić ubranie, które nie należy do najtańszych. Dodatkowo, pierwsze dwie godziny pracy, czyli pakowanie na palety i ściąganie z taśmy, masz za darmo, gdyż za to często płacone nie jest. Na początku, masz też dość małe zarobki, a pracy dużo. Ostatnim minusem jest to, że nie wiesz, o której wrócisz do domu, gdyż godziny pracy są bardzo nieunormowane.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane posty