Szczenięce potrzeby. Co należy kupić?

Na zakupie szczeniaka wydatki się nie kończą. Należy zdać sobie z tego sprawę, jak również z tego, że nasz czworonożny pupil będzie wymagał codziennej opieki. Skupmy się najpierw na akcesoriach dla psów, bo są one koniecznością, by w ogóle kudłaty szczeniak mógł u nas zacząć nocować.

 

Legowisko

 

Wygodne i miękkie miejsce do spania dla naszego Azorka to priorytet. Zadbajmy o to, by posłanie mieć od pierwszych chwil, gdy w naszym domu pojawia się nowy gość. Warto mieć je nie tylko z powodu wygody dla pieska, ale też po to, by od samego początku przyzwyczajony był do spania w wyznaczonym miejscu.

 

Miski i miseczki

 

Nasz pupil musi posiadać miskę na jedzenie oraz miseczkę na wodę. Warto zadbać o zakup wytrzymałych naczyń, które będą służyły przez relatywnie długi czas. Koniecznie należy zadbać o to, by naczynia były odporne na uszkodzenia mechaniczne typu gryzienie, rzucanie. Aby naszemu pieskowi jadło i piło się wygodnie, warto kupić miski antypoślizgowe.

 

Smycz i obroża

 

Obroże dla psów to podstawa. W przypadku szczeniąt konieczna będzie regulowana obroża. Jeśli chodzi o smycze, to mamy tu dość szeroki wybór. W przypadku tego rodzaju akcesoriów należy wybrać smycz, która będzie dokładnie odpowiadała wielkości naszego psa. Dla szczeniaka smycz nie musi być długa. Im krótsza, tym piesek szybciej nabierze odpowiednich nawyków chodzenia blisko właściciela. W miarę jak szczeniak rośnie, można pozwolić mu na nieco więcej swobody, wybierając dłuższą smycz. Nie zapominajmy o identyfikatorze (np. apaszka dla psa z jego imieniem) oraz wszelkich zabawkach, które zapewnią młodemu psu odpowiedni rozwój.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*