Jak leczyć otyłość u dzieci?

Otyłość to choroba cywilizacyjna. Choruje na nią aż jedna czwarta naszego społeczeństwa w naszym kraju.Co więcej, w ostatnim czasie można zaobserwować, że spora nadwaga dotyka coraz młodszych osobników – nawet dzieci. Jest to szczególnie groźne dla rozwoju młodego człowieka, gdyż zbędne kilogramy nie tylko mogą spowodować poboczne choroby, takie jak cukrzyca, ale też wpłynąć bardzo negatywnie na psychikę, samoocenę oraz pewność siebie dziecka. W wieku dojrzewania ma to szczególne znaczenie, gdyż rówieśnicy bywają okrutni a dziecko wyśmiewane. Walkę z otyłością należy podjąć od razu, kiedy tylko zauważysz, ze Twoje dziecko waży więcej, niż powinno.

Przyczyny otyłości u dzieci

Kiedy zastanawiamy się nad przyczynami otyłości u dzieci pierwsze co przychodzi nam na myśl to zły sposób odżywiania. Przyzwalanie dziecku na jedzenie ogromnej ilości słodyczy, fast foodów oraz częste picie słodkich napojów jest jednym z podstawowych błędów młodych rodziców. Dodatkowo brak ruchu i sportu w życiu rozwijającego się młodego człowieka również przyczynia się do sporej nadwagi. Dzieje się tak dlatego, ze rodzice nie dają dobrego przykładu dziecku spożywając samemu sporą ilość niezdrowego jedzenia.

Jak walczyć z otyłością dziecka?

Pierwszym krokiem w walce z otyłością dziecka jest pokazanie mu dobrego przykładu. Jako rodzic możesz zadbać o dietę całej rodziny. Jako przekąski podawaj dziecku owoce zamiast słodyczy oraz wodę zamiast np. coca coli i innych niezdrowych gazowanych napojów. Zachęć dziecko do uprawiania sportu zapisując go na różne zajęcia sportowe. A nóż dziecko polubi piłkę nożna lub tenis?

Jeśli otyłość osiągnęła niebezpieczny stopień warto jednak udać się do dietetyka i skorzystać z jego rady. Lekarz nie tylko wytłumaczy dziecku konsekwencje złej diety, ale tez ułoży specjalny zdrowy oraz smaczny jadłospis, który pomoże dziecku osiągnąć prawidłową wagę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*