Operacja odstających uszu u dzieci

Odstające uszy są jednym z tych defektów, które mogą spowodować ogromne kompleksy i niską samoocenę.Jest to szczególnie zauważalne u dzieci i nastolatków, gdy zaczynają dorastać i szukać swojego miejsca na świecie. W tym wieku rówieśnicy potrafią być wyjątkowo okrutni i bezmyślni i wyśmiewaniem i przezywaniem mogą spowodować nawet stany depresyjne oraz wywołać myśli samobójcze u posiadacza odstających uszu. Warto zatem rozważyć operacje odstających uszu już w wieku dziecięcym, aby nie nabawiło się niepotrzebnych kompleksów podczas dorastania. Dzisiejsze kliniki umożliwiają taka operację.

Dlaczego uszy odstają?

Odstające uszy to takie, których koniec małżowiny jest oddalony od czaszki o co najmniej 2 centymetry. Jest to cecha wrodzona, więc jeśli matka lub ojciec dziecka również posiadał uszy tego typu jest bardzo prawdopodobne, że dziecko ją odziedziczy. Przyczyny odstawania uszu nie są do końca znane lekarzom, dlatego będziemy przedstawiać jedynie przypuszczenia. Możliwe jest, że powodem tego defektu jest nie do końca wykształcona grobelka, czyli element chrząstki który charakteryzuje się wypukłością. W niektórych przypadkach ta część w ogóle się nie wykształca.

Jak wygląda operacja odstających uszu

Niestety domowe sposoby, takie jak zakładanie specjalnych opasek na głowę, czy próby zakrycia problemu włosami nie zawsze się sprawdzają. Najlepszym wyborem w takiej sytuacji jest operacja. W zasadzie nie ma żadnych medycznych wskazać do takiego zabiegu, jednak odstające uszy znacznie wpływają na samoocenę i nastrój dziecka, dlatego mimo wszystko warto skorzystać z takiej opcji. Zabieg przeprowadzany jest u dzieci, które ukończyły 12 rok życia i trwa około godziny. Lekarz formuje część chrzęstną małżowiny, dzięki czemu ucho prezentuje się znacznie korzystniej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*